$194.17 KDV Dahil
$187.67 KDV Dahil
$187.67 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
$194.17 KDV Dahil
1 2 3 >

SON YILLARIN ERKEK AYAKKABI MODASI: LOAFER AYAKKABILAR

Son yıllarda erkek ayakkabı modelleri arasında loafer ayakkabı modelleri önemli bir yer tutuyor. Kolay giyilebilir yapıları, birçok kıyafet tarzı ile rahatlıkla kombinlenmesi, spor ya da resmi tarza kolaylıkla uyum sağlaması ve düşük topuk yapısıyla gün boyu ayakta kalmak durumunda olanlar için konforlu bir deneyim sunması erkek loafer ayakkabı modellerinin tercih edilme sebeplerinden.

LOAFER AYAKKABI NEDİR?

Genellikle mokasen ayakkabı türü ile karşılaştırılan loafer ayakkabılar; alçak topuk yapısı, bağımsız taban ve üst kısımdan oluşması ve üst kısmında boncuk nakış ve benzeri süslemelerinin bulunmaması özellikleriyle mokasen ayakkabılardan ayrılıyor.

Loafer ayakkabılar bileği sarmayan alçak yapıları, kolay giyim ve kullanım imkânı sağlayan bağcıksız tasarımları, sahip olduğu konforlu taban özellikleriyle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ayakkabı modelleri arasında yer alıyor.

Loafer ayakkabıların kökenine indiğimizde 1850’li yılların İngiltere’sine kadar gitmek mümkün. İlk olarak İngiliz Kraliyet muhafızları tarafından kullanılan mokasen benzeri bağcıksız modeller zamanla Norveç ve Kuzey Amerika’da yangınlaşarak günümüzdeki loafer ayakkabıların şeklini aldı.

Günümüz stil sahibi erkekleri tarafından sıklıkla tercih edilen loafer ayakkabı modelleri, günlük kullanımdan şık davetlere kadar geniş bir yelpazede esnek kullanım sağlıyor. Şıklığı ve konforu birlikte sunan loafer ayakkabı modellerinden birine sahip olmak için siz de erkek loafer ayakkabı modellerimizi inceleyebilirsiniz.

 

LOAFER TABAN NEDİR?

Ayakkabıda rahatlığı sağlayan en önemli unsur tabandır desek yanlış söylemiş olmayız. Loafer ayakkabılarda sıklıkla kullanılan poliüretan tabanlar kaymaz yapılarıyla öne çıkıyor. Ayakkabı tabanının üst yapısı ise ayak tabanını destek noktalarından yeterli miktarda destekleyecek yapıda tasarlanıyor.

Loafer ayakkabı tabanları sizi gün boyu yormayacak yapıdadır. Konforu önceleyen tasarım anlayışıyla geliştirilen taban özellikleri uzun süre rahat bir kullanım sunarken ayak ağrısı, bacak ağrısı ve yorgunluk gibi problemleri en aza indiriyor.

ERKEKLERDE LOAFER AYAKKABI NASIL KOMBİNLENİR?

Gerek günlük gerekse resmi kıyafetlerle rahatlıkla kombinlenen loafer ayakkabılar birçok kıyafet ile birlikte kullanılabiliyor. Esnek bir yelpazede kombinlenebiliyor olmasıyla erkek loafer ayakkabı modelleri her yaş grubundan erkek tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Gelin birlikte loafer ayakkabıların öne çıkan kombin seçeneklerini inceleyelim:

KOTLARLA BİRLİKTE LOAFER AYAKKABI

Özellikle dar ve yüksek paça kot pantolonlarla birlikte loafer ayakkabılar şık bir görünüm sağlıyor. İnce bilekli erkekler tarafından tercih edilmesi gereken bu kombin tarzı, ince ve olduğunuzdan uzun bir görünüm yakalamanıza imkân tanıyor.

CHINO PANTOLON VE LOAFER AYAKKABI

Yaz geceleri ve davetler chino pantolon – loafer ayakkabı kombininin sıklıkla kullanıldığı yerler arasında. Mavi, krem ve haki renklerdeki chino pantolonlar erkeklerin favorileri arasında yer alırken daha açık renkli pantolonlar tercih edilmesi halinde ayakkabıların koyu renk seçilmesini tavsiye ediyoruz. Kombininizi bir polo tişört ve deri kemerle tamamlayarak çok şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

TAKIM ELBİSE VE LOAFER AYAKKABI

Loafer ayakkabılar takım elbiseler ile her zaman uyum sağlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta pantolon uzunluğu. Eğer takım elbisenizle birlikte loafer ayakkabı kullanacaksanız pantolon boyu bileğinizden aşağıda olmamalıdır. Bununla birlikte kısa paça pantolonla birlikte görünen çorap giymek yerine loafer ayakkabınızı bir taban çorabı ile birlikte kullanmayı tercih etmelisiniz.

ŞORTLARLA BİRLİKTE LOAFER AYAKKABI

Son zamanlarda loafer ayakkabıların sıklıkla kombinlendiği bir başka kıyafet türü ise şortlar. Yaz ortasında tercih edilecek bu kombini dizin hemen üzerinde şort, kemer ve slim fit gömlek ile tamamlayarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

ERKEK LOAFER AYAKKABI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR?

Erkek loafer ayakkabı alırken öncelikle rahatlığına dikkat etmelisiniz. Ayak yapınıza ve numaranıza göre yapacağınız bir tercih sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Bununla birlikte loafer ayakkabının malzemesinin kaliteli olması, taban yapısının ayak tabanınızı yeterli miktarda desteklemesi ve stilinizle kullanabileceğiniz yapıda olmasına dikkat etmenizde fayda var.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR